2. dopis

28. května 2010 v 15:51 | Nik
1.7. 2010, Sázava
Ahoj Filipe!
Začali prázdniny. Už je půl roku, co jsi odešel a já od tebe nedostala ani jeden dopis. Kolik jsem ti jich poslala já? Už to ani nepočítám. Ale nezazlívám ti to, máš asi hodně práce, že? Všechny tam pozdravuj, pozdravuj dědu, určitě ho poznáš. Když jsem byla malá, připomínal mi Mikuláše, měl dlouhý bílý vousy a laskavé oči. Říká jeden vtip za druhým. Taky ho pozdravuj od babičky. Jsem teď u nich v chaloupce. Před chvíli jsem přijela. Přijela jsem sem na prázdniny za babičkou. Jezdím sem každý rok, aby tu babička nebyla pořád sama. Za chvíli jdeme na borůvky, abychom pak mohli upéct koláč.
Také jsem potkala Terku, mojí kamarádku. Změnila se. Místo krátkých vlasů, jak si jí pamatuju, má vlasy do půl zad. Závidím jí je, má je rovné a né kudrnaté jako já.
Přemýšlela jsem, že se navečer pojedu projet na koni, který mi koupil táta k narozeninám. Bert, tak mu říkám, ale to si určitě pamatuješ. Slíbila jsem ti, že tě na něm naučím jezdit. Těšil si se a pak si odjel. Musíš si pospíšit a vrátit se co nejdřív, Bert už není nejmladší.
Chci se omluvit, že už dlouho ti nepřišel dopis ode mě. Vím, že si nemyslíš, že jsem neměla co psát, ale naší Elince se narodilo sedm štěňátek. Jsou překrásná a rostou. Jedno štěňátko jsem vzala babičce, aby tady pořád nebyla tak sama. Pojmenovala ho po vlčákovi, který se jí před pěti lety zatoulal, Argo. Je roztomilý a v jeho hodné povaze mi připomíná tebe. Jeho laskavé oči jsou krásné. Ihned se s Bertem skamarádili, akorát babiččiny slepice to nějak nemůžou přijmout, jsou z něj vyplašené. Myslím, že se tady Argovi bude líbit.
V pokoji, který tady u babičky mám, voní bylinkami. Babička je tady přes zimu sušila. Cítím se jako někde na louce a když zavřu oči, cítím, že lítám. Je to jako sen.
Musím končit, za chvíli se bude stmívat a musíme ještě dojít pro borůvky. Určitě ti ještě nepíšu.
Stýská se mi po tobě…
Tvoje Klára.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama